Projekto rezultatai

Projektas „Mokslo ir studijų institucijoms LITNET teikiamų IT paslaugų plėtra“

PASLAUGOS ir UŽSAKYMO FORMOS

Saugios belaidės prieigos (WiFi) paslauga

Saugios belaidės prieigos (WiFi) paslauga, kaip ryšio prie visų resursų paslauga, šiuo metu tampa būtina visoms mokslo ir studijų institucijoms. LITNET techniniai centrai padeda įsidiegti saugią belaidę (WiFi) eduroam prieigą kaip paslaugą tose institucijose, kurios pačios neturi resursų paslaugos diegimui ir jos kokybiškai priežiūrai.
Pradėta teikti projekto “Mokslo ir studijų institucijoms LITNET teikiamų IT paslaugų plėtra” sukurta paslauga “Belaidės paslaugos mokslo ir studijų institucijose technologinis standartizavimas bei diegimo paslaugos unifikavimas”.

Belaidės prieigos diegimo ir valdymo procedūra

Užsakymo forma 

Vieningo prisijungimo sistemos (SSO) paslauga

Siekiant supaprastinti naudotojų autentifikavimo procesus institucijose yra diegiamos sistemos, skirtos palaikyti bendrą visai institucijai naudotojų katalogą. Tokiose sistemose saugoma informacija apie naudotojus, tokia kaip naudotojo vardas, slaptažodis, priklausimas apibrėžtoms grupėms arba rolėms.

Prie tokių naudotojų katalogų paslaugas teikiančios sistemos gali būti jungiamos tiesiogiai arba per vieno prisijungimo (SSO) sistemas. Vieno prisijungimo sistema yra skirta tam, kad naudotojo autentifikavimas įvyktų vieną kartą jo darbo sesijos metu, naudojant patikimą ir saugią aplinką, ir vėliau, jungiantis prie paslaugas teikiančių sistemų, tapatybė būtų patvirtinama automatiškai.

Institucijų vieningo prisijungimo paslauga (SSO) skirta vieningo prisijungimo modelio realizavimui ir jungimuisi į LITNET FEDI. Ji atlieka naudotojų identifikaciją jungiantis tiek prie vidinių institucijos e.paslaugų, tiek ir prie išorinių, kurios pasiekiamos per LITNET FEDI ir eduGAIN.

Naudotojas gali užsakyti SSO kaip paslaugą arba savarankiškai ją įsidiegti savo turimuose resursuose. Pirmuoju atveju paslauga įdiegiama į centralizuotai prižiūrimų institucinio SSO paslaugų serverį esantį VU duomenų centre bei sukonfigūruojama pagal užsakovo poreikius. Antruoju atveju paslaugą užsakančios institucijos administratorius gali įsidiegti SSO savarankiškai savo turimuose resursuose naudojantis Institucinio SSO naudojimo instrukcijomis. 
Institucinio SSO administratoriaus vadovas

Užsakymo forma 

Ankstyvo perspėjimo apie grėsmes paslauga

Ankstyvo perspėjimo apie grėsmes sistema (toliau APGS) yra skirta aptikti kenkėjišką veiklą tinkle ir jos prevencijai. LITNET tinkle statomi sensoriai, kuriuose veikia paslaugas (SSH, Web ir kt.) imituojančios tarnybos, IDS programinė įranga. Sensorių renkama informacija apie atakas, prievadų skenavimus ir visus į juos nukreiptus įvykius, siunčiama į centrinį serverį, kur yra apdorojama, klasifikuojama ir perduodama galiniams naudotojams. Tai bus sistemų, tinklų administratoriai, kurių tinkle bus statomi sensoriai. Administratoriai turės galimybę aprašyti filtrus pagal juos dominančius įvykius ir gauti atitinkančių IP adresų sąrašą, kurį galės panaudoti rankiniu ar automatiniu būdu blokuoti kenkėjus savo tinkle. Paslaugos tikslas yra LITNET tinklo mastu fiksuoti kenkėjišką veiklą ir dalintis šia informacija tarpusavyje.

Sensorių pradinės konfigūracijos instrukcijos
Naudojimo instrukcija

Naujausi straipsniai

2018 sausio 22
2017 spalio 13

Partneriai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas